Femibion® - kluczowy od momentu planowania ciąży, w trakcie jej trwania i w okresie karmienia.

Dlaczego warto wybrać Femibion®?

Kwas foliowy, inaczej także witamina B9, to jeden z tych składników, których nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy, zarówno na etapie planowania ciąży, jak i w trakcie jej trwania. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u Mamy. Niski poziom folianów jest czynnikiem ryzyka wystąpienia wady cewy nerwowej u rozwijającego się Maluszka**. Co powoduje jego niedobory?

Badania pokazują, że nawet co druga kobieta w Polsce może niedostatecznie metabolizować kwas foliowy1. To oznacza że znaczna część kobiet mimo spożywania kwasu foliowego może mieć zbyt niski poziom aktywnej jego postaci we krwi2. Dzieje się tak, ponieważ zarówno foliany dostarczane w jedzeniu, jak i syntetyczny kwas foliowy przyjmowany w tabletkach, podlegają w organizmie przemianie do swojej aktywnej formy, którą wykorzystują komórki do licznych reakcji. Zmniejszona aktywność enzymu, który jest kluczowy w przemianie folianów sprawia, że przyswajana jest tylko ich część.

Najwłaściwszym rozwiązaniem jest suplementacja aktywnym folianem czyli Metafolin®. Dlatego źródłami folianów w preparacie Femibion® są zarówno kwas foliowy, jak i metafolina (Metafolin®). Metafolina jest już aktywną formą folianu gotową do bezpośredniego wykorzystania przez komórki matki i rozwijającego się dziecka. Suplement diety Femibion® poza aktywnymi folianami zawiera komplet cennych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju maluszka. Femibion® to produkty dopasowane do okresów planowania dziecka, ciąży i karmienia. Wybierając preparaty Femibion® Natal 1 i Femibion® Natal 2 PLUS możesz być pewna, że dajesz mu to, co najlepsze!

** Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu.

1. Waśkiewicz A. i wsp. Impact of MTHFR C677T gene polymorphism and vitamins intake on homocysteine concentration in the Polish adult population. Kardiologia Polska 2011; 69: 1259-1264.
2. Drosdzol-Cop A. i wsp. Kwas foliowy czy metafolina w świetle Evidence Based Medicine. GinPolMedProject 2011;2:(20)

Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zalecają profilaktyczne podawanie aktywnej formy folianu (Metafolin®) wszystkim kobietom planującym ciążę i będącym w ciąży1.


Eksperci o metafolinie (Metafolin®)

Kobiety posiadają wysoką świadomość potrzeby suplementacji kwasu foliowego, jest to jedna z najlepiej uświadomionych potrzeb zdrowotnych związanych z ciążą. Brak im jednak wiedzy na temat przyswajalności i metabolizmu tej witaminy. Jeśli nie uzupełnimy tej wiedzy i nie doprowadzimy do suplementacji metafoliną, odniesiemy jedynie pozorną korzyść w ochronie przed wadami ośrodkowego układu nerwowego rodzących się dzieci.

prof. dr hab. nauk med. Grzegorz Jakiel

1 Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące preparatów Femibion Natal1, Femibion Natal2 i Femibion Vita Ferr. Ginekologia Polska 2012;83:71-75.

Dowiedz się więcej o metafolinie na przyszlamama.pl

Poznaj nasze produkty:
FEMIBION® NATAL 1
FEMIBION® NATAL 2 PLUS

Pytaj o nasze produkty w aptekach lub kup online w