ubranka dla niemowlat, wyprawka dla dziecka, ubranka dla noworodka
fot. Pixabay.com

Większość szpitali funkcjonujących na terenie naszego kraju wydaje konkretne listy niezbędnych rzeczy, które rodząca powinna zabrać ze sobą na oddział porodowy, a potem położniczy. To wyprawka do szpitala, która zawiera nie tylko przedmioty niezbędne młodej mamie podczas pobytu po porodzie, ale również te dla dziecka. Okazuje się, że w walizce muszą znaleźć się też ubranka dla noworodka, ponieważ szpitale takowymi nie dysponują. Co ciekawe, każdy szpital podaje w tym zakresie inne wytyczne, dlatego jeszcze przed terminem porodu przyszła mama powinna się zainteresować tym tematem. Na oficjalnych stronach internetowych większości oddziałów szpitalnych publikowana jest wyprawka dla noworodka. Lista rzeczy dotyczy tych tylko rzeczywiście niezbędnych. Weźmy pod uwagę, że pobyt nowonarodzonego dziecka wraz z mamą to jedynie trzy doby, nie ma sensu zabierać artykułów niepotrzebnych, które będą jedynie zajmować miejsce na sali poporodowej. Ubranka dla dziecka są zaś konieczne, przedstawiamy więc listę tych uniwersalnych, które bez względu na wytyczne poszczególnych szpitali przydają się zawsze.

Ubranka dla noworodka – jak spakować?

ubranka dla niemowlat, wyprawka dla dziecka, ubranka dla noworodka
fot. Pixabay.com

Przede wszystkim ubrania dla noworodka należy odpowiednio skompletować i zapakować w praktyczne, podpisane zestawy. To rozwiązanie, które ułatwi przebieranie noworodka nie tylko młodej mamie, ale również personelowi szpitala. Wiadomo przecież, że pierwsze ubranka dla dziecka zakładane są przez położne. Potrzebne są cztery zestawy ubranek, jedno powinno być zapasowe. W każdym należy uwzględnić niezbędne elementy ubrania dla dzieci z uwzględnieniem różnych warunków panujących na sali szpitalnej. Zaleca się, by w każdym zestawie znalazł się:

  • pajacyk z długim rękawem,
  • body na ramiączka lub z krótkim rękawem,
  • kaftanik,
  • śpiochy,
  • czapeczka,
  • skarpetki,
  • niedrapki.

Oczywiście, nie wszystkie spakowane ubranka dla niemowlaka muszą być wykorzystane, natomiast warto przygotować się na każdą sytuację.

Wyprawka dla noworodka – dodatkowe akcesoria

Pamiętajmy, że wyprawka dla noworodka to oczywiście nie tylko ubranka dla dziecka. W walizce powinny znaleźć się także inne akcesoria, dzięki którym pobyt po porodzie będzie znacznie bardziej komfortowy. Warto, by wyprawka do szpitala dla dziecka zawierała także:

ubranka dzieciece
fot. Pixabay.com
  • miękki kocyk niemowlęcy,
  • rożek/becik,
  • pieluchę tetrową oraz pieluchę flanelową.

Wszystko po to, by zapewnić dziecku najlepsze standardy zaraz po porodzie.

Jakie ubranka niemowlęce wybierać?

Wyprawka dla noworodka musi być skompletowana z dużą uwagą. Priorytetem w tym przypadku nie są walory estetyczne, ale raczej praktyczne i jakościowe. Ubranka niemowlęce muszą być odpowiednie, uwzględniając ich wpływ na delikatną, skłonną przecież do uczuleń skórę maleństwa. Odpowiednich ubranek warto szukać wśród polskich, lokalnych producentów, którzy szyją je z certyfikowanych materiałów.

Wszystkie ubranka dla dzieci powinny być wykonane z jakościowej, najlepiej organicznej bawełny. Nie zaleca się mieszanek materiałów sztucznych, w tym elastyny czy poliestru. Hitem jest dzisiaj bawełna bambusowa, ewentualnie len – to materiały bezpieczne, antyalergiczne, przewiewne, niepowodujące przegrzania ciała dziecka.

Ubranka dla noworodków to najczęściej te w rozmiarze 50 lub 56. Przy wyborze konkretnego rozmiaru warto zwracać uwagę na informacje przekazywane od lekarza prowadzącego ciążę, które dotyczą wielkości dziecka na podstawie badań ultrasonograficznych.

Nie zaleca się nabywania ubranek używanych, niewiadomego pochodzenia, choć oczywiście pajacyki czy śpiochy po starszej siostrze są jak najbardziej wskazane.

ubranie dla dziecka, ubranka dla niemowlat
fot. Pixabay.com

Wyprawka dla noworodka powinna zawierać jedynie ubrania dla dziecka wygodne i bezpieczne. Należy raczej zrezygnować z tych zbytnio ozdobnych i takich, które zawierają małe albo ostre elementy. Koraliki, cekiny czy kryształki i kokardki są wykluczone, przynajmniej w pierwszym etapie życia dziecka.

Pamiętajmy, by do wyprawki dla malucha trafiły tylko ubranka dla noworodka wyprane w wysokiej temperaturze, w delikatnym płynie do prania. Każdy element powinien być też wyprasowany.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here