Dlaczego warto kupić perukę naturalną?

0
259

W sklepach perukarskich możemy znaleźć dwa główne typy peruk: wykonane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Najbardziej pożądane są fryzury tkane z pukli ściętych od ochotników. Dlaczego to właśnie one cieszą się tak dużą popularnością wśród osób walczących z łysieniem i trendsetterów kreatywnie eksperymentujących ze swoim wizerunkiem? Sprawdź!

Peruki naturalne – krótka charakterystyka

Peruki naturalne tkane są z włosów pochodzenia indyjskiego, chińskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Na polskim rynku największy popyt jest na dziewicze pukle słowiańskie. Tego typu włosy są cienkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia. Delikatne, miękkie i jasne włosy doskonale się układają i są podatne na stylizację. Co ważne, kosmyki, ze względu na swoją jasną barwę, nie muszą być poddawane drastycznemu, chemicznemu rozjaśnianiu, które naruszyłoby ich strukturę.

Trwałość

Największą zaletą peruk naturalnych jest ich jakość i trwałość. Nie trudno zauważać, że peruki z naturalnych włosów są droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki. Jednak stosunkowo wysoka cena idzie w tym przypadku z jakością. Odpowiednio pielęgnowana peruka naturalna będzie służyła znacznie dłużej niż syntetyczna. Włosy zabezpieczone ochronnymi łuskami nie mechacą się pod wpływem tarcia, nie elektryzują się nadmiernie, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne.

Kreatywna zabawa wyglądem

Kupując perukę z włosów naturalnych, nie musisz przywiązywać się do jednego, niezmiennego odbicia w lustrze. Włosy naturalne „zachowują” się dokładnie tak samo, jak te wyrastające z głowy. Oznacza to, że możesz poddawać je dowolnym zabiegom stylizacyjnym (modelować, kręcić, prostować i upinać), dostosowując wygląd do nastroju, okazji i stylizacji.

Burza loków, gładkie fale, drapieżny bob…

Chcesz maksymalnie zbliżyć swój wygląd do stanu sprzed wystąpienia symptomów chorobowych? A może, wręcz przeciwnie, chcesz zaprezentować się w całkiem nowej odsłonie? Producenci peruk stwarzają Ci niemal nieograniczone możliwości! W dobrych sklepach z perukami znajdziesz ogrom fryzur o zróżnicowanej długości, cięciu, gęstości i strukturze włosów. Możesz przejść zaskakującą metamorfozę albo znaleźć model będący wierną kopią utraconych pukli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here