Jak rozpocząć odchudzanie

Mimo iż do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, jeżeli rozważasz opcję przejścia na dietę, dobrze by było, abyś zrobiła to już teraz i rozprawiła się ze zbędnymi kilogramami przed nadejściem lata. Musisz przygotować swoją sylwetkę na nadchodzący sezon bikini. Na pewno chcesz móc wyjść na plażę w obcisłym stroju bez uczucia wstydu, a to wszystko jest w zasięgu twoich rąk, o ile tylko podejmiesz decyzję, że naprawdę przechodzisz na redukcję. Dowiesz się jednak najpierw, jak rozpocząć odchudzanie. Nieraz to właśnie początki są najważniejsze, bo pomagają one w wyrobieniu prawidłowych nawyków.

Czym w ogóle jest odchudzanie? W rozumieniu ogólnym to utrata wagi, jednak redukcja wcale nie musi tego oznaczać. Najważniejsze jest to, abyś przesadnie nie kierowała się tą magiczną cyferką na wadze. Jeżeli wraz z rozpoczęciem odchudzania zaczynasz intensywnie ćwiczyć na siłowni, to normalne, że przybędzie ci trochę masy mięśniowej, a wraz z nią również i kilogramów. U kobiet waga jest zresztą bardzo zmienna. Częściowo zależy od cyklu menstruacyjnego, dlatego przed miesiączką zawsze czujesz się bardziej opuchnięta i większa, bo dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. Możesz raz na tydzień sprawdzić swoją wagę, ale niech nie stanie się to twoim uzależnieniem. Zamiast tego powinnaś regularnie się mierzyć i po prostu obserwować się w lustrze – najszybciej dostrzeżesz wtedy, czy rzeczywiście udaje ci się chudnąć.

Jak rozpocząć odchudzanie? Znasz już podstawy, więc pora przejść do szczegółowego opracowania strategii działania. Zacznij od wyznaczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Całe szczęście nie musisz robić tego ręcznie, co wymagałoby skorzystania ze skomplikowanych wzorów matematycznych, bo w Internecie bez trudu znajdziesz specjalne kalkulatory, które niemalże od razu wskażą ci właściwą dla ciebie wartość. Od otrzymanej wartości odejmij następnie ok. 200-300 kcal. Będzie to ta ilość, którą codziennie powinnaś spożywać, aby tracić na wadze. Oczywiście prędzej czy później waga stanie w miejscu, bo wraz z odchudzaniem zmniejszy się twoje zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego gdy do tego dojdzie, musisz po raz kolejny odrobinę uszczuplić swój jadłospis.

Nie samą dietą człowiek jednak żyje. Jeśli chcesz, aby cały ten proces walki o lepszą sylwetkę sprawił ci większą przyjemność i był efektywniejszy, zacznij po prostu więcej się ruszać i zakochaj się w sporcie. Możesz biegać, chodzić na siłownię, jeździć na rowerze, a nawet tańczyć. Każda porcja ruchu przyniesie ci same korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here