jaka herbata na odchudzanie

Herbata jest jednym z najchętniej wybieranych napojów. Statystycznie herbata jest zaraz po wodzie najczęściej spożywanym napojem. Herbata to liście i kwiaty krzewów, które są hodowane w Chinach. Również Indie słyną z uprawy herbaty. Istnieje wiele jej odmian ze względu na uzyskiwany kolor i cechy, które jest w stanie zagwarantować swoim wielbicielom.

Herbata jest nie tylko smakowitym napojem, ale także jest często wybierana dzięki swoim fenomenalnym właściwościom. Jedną z najpowszechniejszych jej cech jest to, że herbata pobudza metabolizm, spala tłuszcze w organizmie, a także chroni przed wystąpieniem groźnych metabolicznych chorób. Jedno pytanie jest jednak kluczowe: jaka herbata na odchudzanie będzie najlepszym wyborem?

Herbata i odchudzanie

Herbatami na odchudzanie będą zdecydowanie herbaty chińskie, czyli herbata czerwona, herbata zielona, herbata biała lub herbata oolong. Istnieje również bardzo dobrze wpływający na metabolizm napar yerba mate. Jest to napar, który jest tworzony z ostrokrzewu paragwajskiego. Jak zatem herbata może wpływać na odchudzanie? Odpowiedź zawarta jest w składzie herbaty. Herbata zawiera tak zwane substancje alkaloidowe. Są to substancje przypominające kofeinę zawartą w kawie. Różnica jest jednak taka, że substancje alkaloidowe składają się z teiny i mateiny, które są zdecydowanie łagodniejszymi składnikami a jednocześnie potrafią dłużej działać. Wpływają na szybszą przemianę materii w organizmie, co dalej powoduje, że kalorie, jak i cała tkanka tłuszczowa, są spalane w zdecydowanie szybszym tempie.

Kolejne pytanie, czy istnieją jeszcze jakieś inne związki w składzie herbaty, które wpływają na odchudzanie? Herbaciane antyoksydanty, dokładniej i zagłębiając się: katechiny są potwierdzeniem na ich wpływanie na metabolizm organizmu. Związki te wpływają na większe żużywanie energii organizmu, co jednoznacznie wpływa na spalanie w nim tłuszczów. Co ważne, herbata skupia się na spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, omija rejony tak zwane beztłuszczowe, czyli nie wpływa niekorzystnie na mięśnie.

Liczne badania naukowców pokazują, że herbata wpływa bardzo korzystnie na odchudzanie. Osoby, które regularnie zażywają napój przygotowany z herbacianych liści, są mniej podatne na nadwagę, czyli nie gromadzą nadmiaru tłuszczu. Należy pamiętać, że efekt w postaci traceniu nadmiaru tłuszczu przychodzi jedynie wtedy, gdy herbatę zażywa się regularnie i w odpowiednich ilościach. Należy również pamiętać, że samo spożywanie herbaty nie jest kluczem do sukcesu. Czynność tą powinno się łączyć z równie regularną aktywnością fizyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here