pozbycie się suchej skóry

Sucha skóra pojawia się, gdy skóra nie zatrzymuje wystarczającej ilości wilgoci. Może się to zdarzyć w wyniku częstych kąpieli, używania podrażniających mydeł, starzenia się, alergii lub pewnych schorzeń. A u osób żyjących w chłodniejszym klimacie może to wynikać z mroźnego, suchego zimowego powietrza. W miesiącach zimowych na półkuli północnej możesz cierpieć na zaczerwienioną, szorstką, surową i swędzącą skórę. Dzieje się tak, ponieważ mroźne zimowe powietrze oznacza niską wilgotność, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Zawartość wody w naskórku (najbardziej na zewnętrznej warstwie skóry) ma tendencję do odzwierciedlania poziomu otaczającej go wilgoci. Nawet jeśli mieszkasz w części świata, w której mroźne zimowe powietrze nie jest obecnie — ani nigdy — problemem, większość ludzi będzie musiała w pewnym momencie i tak zadbać o nawilżenie skóry. Sprawdź serię profesjonalnych kosmetyków Bielenda do pielęgnacji suchej skóry.

Utrzymywanie wilgoci w skórze — Kosmetyki profesjonalne Bielenda

Środki nawilżające skórę, które nawilżają górną warstwę komórek skóry i zatrzymują wilgoć, są pierwszym krokiem w walce z suchą skórą. Ogólnie rzecz biorąc, im grubszy i tłustszy krem ​​nawilżający, tym skuteczniejszy. Sprawdź kosmetyki profesjonalne Bielenda, takie jak:

  • Krem do twarzy na naczynka z rutyną i witaminą c spf 15
  • Krem ochronny do twarzy spf 50
  • Ultranawilżający krem do twarzy na bazie ciekłokrystalicznej spf 15
  • Lekki regenerujący krem-żel do twarzy

Najlepiej stosować je, gdy skóra jest jeszcze wilgotna po kąpieli, aby zatrzymać wilgoć.

Jak jeszcze możesz poradzić sobie z suchą skórą?

Używaj w domu nawilżacza zimą. Ustaw go na około 60%, poziom, który powinien w zupełności wystarczyć do uzupełnienia górnej warstwy skóry. Ogranicz się do jednej 5- do 10-minutowej kąpieli lub prysznica dziennie. Jeśli będziesz się częściej kąpać, możesz usunąć większość tłustej warstwy skóry i spowodować utratę wilgoci. Używaj raczej letniej niż gorącej wody, która może zmyć naturalną barierę ochronną skóry. Zminimalizuj użycie mydła. Aby uniknąć uszkodzenia skóry, trzymaj się z dala od gąbek do kąpieli, szczoteczek do szorowania i myjek. Nakładaj krem ​​nawilżający natychmiast po kąpieli lub umyciu rąk. Używaj bezzapachowych detergentów do prania i unikaj zmiękczaczy do tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here