6 pomysłów na prezent dla małego dziecka

Urodziny, imieniny, Mikołajki, Gwiazdka – to tylko początek długiej listy okazji do obdarowywania dzieci prezentami. Jednakże coraz częściej dorosłym brakuje pomysłów na prezent dla malca, który będzie ładny, praktyczny i bezpieczny. Oto kilka pomysłów na upominki dla dzieci od 0 do 3 lat.

1. Zabawki do wózka

Noworodki i niemowlęta spędzają wiele godzin każdego dnia w wózku. Większość czasu przesypiają, ale są także chwile, w których chętnie gaworzą i bawią się. Do zabawy z pewnością przydadzą się specjalne zabawki do wózka przygotowane z myślą o najmłodszych użytkownikach. Do wyboru są pojedyncze zawieszki w formie maskotek posiadających zapięcie, które pozwala przymocować zabawkę w dowolnym miejscu wózka. Można także dostać łańcuszki z zabawkami, które posiadają uchwyty z dwóch stron, dzięki czemu można je przymocować do boków wózka. Niezależnie od tego czy malec leży czy już siedzi może się nimi bawić.

2. Zabawki interaktywne

Z roku na rok przybywa zabawek interaktywnych dla dzieci w różnym wieku, w tym również dla najmłodszych. Wszystkie są ładne, kolorowe i wydają się być idealnym pomysłem na prezent. Zanim jednak kupimy zabawkę interaktywną trzeba zastanowić się czy jest ona warta kwoty jaką mamy za nią zapłacić. W przypadku małych dzieci najlepiej postawić na zabawki mówiące. Doskonale sprawdzają się zabawki, które uczą dzieci poszczególnych słów, zdań oraz piosenek. Warto zainwestować także w zabawki wielojęzyczne. Na naukę języków obcych nigdy nie jest za wcześnie.

3. „Dorosłe” urządzenia codziennego użytku

Dzieci powyżej pierwszego roku życia bardzo lubią naśladować dorosłych we wszystkim co tylko możliwe. Chętnie otwierają drzwi kluczami rodziców, gotują w garnkach pożyczonych od mamy i korzystają z narzędzi taty. Aby malec nie zrobił sobie krzywdy korzystając z dorosłych narzędzi warto kupić mu podobne, ale przeznaczone dla dzieci. Wśród najpopularniejszych zestawów są kuchenki, warsztaty samochodowe a także kasy sklepowe. Wiele różnych modeli można kupić m.in. na stronie https://allegro.pl/kategoria/agd-sklepy-i-kasy-93688 . Tego typu zabawki są bezpieczne i doskonale nadają się dla młodszych dzieci. Dodatkowo nie narzucają malcom sposobu zabawy, dzięki czemu kuchenka może być zarówno urządzeniem kuchennym jak i ladą sklepową czy stolikiem do naprawy zepsutych samochodów.

4. Nie ma jak klocki

Kolejną zabawką dla dzieci, która musi się znaleźć w każdym domu jest zestaw klocków. W sprzedaży dostępne są klocki wykonane z różnych materiałów, o różnych kształtach, kolorach i wielkości. Wybierając klocki dla konkretnego maluszka należy dobrać je do jego wieku i umiejętności. Decydując się na klocki warto postawić na duże, uniwersalne zestawy, które pozwalają dziecku na tworzenie różnych budowli, niekoniecznie określonych w instrukcji.

5. Książki

Miłość do książek należy rozwijać w dziecku od pierwszych dni życia. Dlatego też książeczka to doskonały upominek dla każdego malca. W sklepach dostępne są książki do samodzielnego czytania wykonane z tektury lub tworzywa sztucznego. Można też kupić książki z bajkami, które wieczorami rodzice będą czytali swoim pociechom do snu.

6. Upominki Audio

Jeszcze kilka lat temu tylko nieliczne nagrania dostępne w sprzedaży były przeznaczone dla dzieci Dziś jest zupełnie inaczej. Odwiedzając specjalistyczne sklepy, zarówno te realne jaki i wirtualne, można kupić nośniki z nagraniami audio dla najmłodszych. Do wyboru jest wiele opcji. Wśród najpopularniejszych są nagrania uspokajające z naturalnymi dźwiękami np. wiatru czy falującej wody. Inną opcją są nagrania muzyczne. Tutaj też wybór jest bardzo szeroki. Można postawić na piosenki dla dzieci albo na muzykę klasyczną, zarówno jedna jak i druga opcja przyczynia się do rozwoju malca. Na koniec warto zwrócić uwagę na audiobooki oraz słuchowiska dla dzieci, dzięki nim szkrab może poznawać świat realny ale także ćwiczyć swoją wyobraźnię.

Oczekiwanie na dziecko, sprawdzanie czy przebieg ciąży jest prawidłowy a następnie urodzenie malca to wyzwanie dla mamy. Ale dla wielu ojców, dziadków, babć oraz wujków i cioć kupowanie prezentu dla malucha jest co najmniej tak samo trudne. Zanim kupimy upominek dziecku, warto dokładnie mu się przyjrzeć i sprawdzić czy jest tylko ładny czy też poza pięknym wyglądem jest też bezpieczny i przyczyni się do rozwoju malca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here