łowiectwo

Zachowanie odpowiedniej termoregulacji to kluczowy element w przebiegu polowania. Szczególnie dotyczy to myśliwych wyprawiających się na łono natury zimą. Wówczas, z łatwością może dojść do wyziębienia organizmu, na skutek jego nieodpowiedniej izolacji lub nadmiernego wysiłku. By uniknąć takiej sytuacji, warto wybrać odpowiednie kurtki grzejące, dedykowane właśnie dla myśliwych. Jeśli rozważasz zakup takiej kurtki – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Poniżej doradzimy – na jakie parametry zwrócić uwagę, jakie rodzaje kurtek ogrzewanych znajdziemy oraz czy warto dokupywać do nich dodatkowe akcesoria.

Kurtki i kamizelki grzejące – niepotrzebny wydatek, czy praktyczna pomoc w polowaniu?

Odpowiadając na postawione w nagłówku pytanie – oczywiście zakup odzieży ogrzewanej jest dobrą i słuszną inwestycją! Szczególnie jeśli planujesz wybrać się na polowanie trwające przez długi okres czasu, a tym samym – będziesz zdany na radzenie sobie w warunkach dziennych jak i nocnych. Oczywiście, w polowaniu w okresie zimowym będą nie mniej przydatne, niż nocą!

Kurtki i kamizelki podgrzewające są wygodne w noszeniu i zakładaniu, a obecność systemu grzejącego nie wpływa w żaden sposób na ich komfortowe używanie. Najczęściej, jest on ulokowany w przedniej i tylnej części odzieży – na wysokości klatki piersiowej i łopatek. Dodatkowe miejsca grzejące mogą znajdować się na wysokości brzucha. Po uruchomieniu systemu grzejącego to właśnie w tych okolicach odczujemy napływające ciepło.

W budowie kurtek i kamizelek podgrzewających zastosowane dodatkowe kieszenie wewnętrzne, których rozmiar jest dostosowany do wielkości akumulatorów używanych w podgrzewaniu. Dzięki temu obsługa całego systemu jest bardzo prosta. Jednym ruchem palca włączamy akumulator oraz ustawiamy poziom ogrzewania. Reszta pracy wykonuje się automatycznie.

Odzież grzejące – prosta w obsłudze i wygodna w noszeniu

Niemal każdy sklep z wyposażeniem myśliwskim oferujący kurtki i kamizelki grzejące sprzedaje je w zestawie. Znajdują się w nim akumulator (w formie powerbanku) oraz ładowarka. Przed wyprawą na polowanie warto zabrać z sobą w pełni naładowany powerbank. Jeśli planujesz spędzić w terenie więcej niż jedną dobę – wówczas warto pomyśleć o zakupie dodatkowych powerbanków.

W zależności od wybranego programu grzania, powerbank może pracować przez okres od 3 do nawet 6 godzin. Najczęściej, do wyboru są trzy poziomy grzania – zielony, żółty i niebieski. Za ich pomocą odzież osiągnie temperaturę: 40, 45 lub 52 stopni Celsjusza.

Większość dostępnych kurtek i kamizelek ogrzewanych jest zapinana przy użyciu suwaka oraz posiada wysokie kołnierze i ściągacz w dolnej części. Dzięki temu wytworzone przez nie ciepło trafie prosto do organizmu, a jego ubytek jest minimalny. Sam mechanizm uruchamiający jest zlokalizowany na piersi. Dlatego można z łatwością, bezszelestnie, w dowolnym momencie uruchomić program ogrzewania.

Warto na koniec wspomnieć, jaki rodzaj materiałów wykorzystuje się w produkcji kurtek i kamizelek grzejących. Najczęściej, są one zbudowane z dwóch warstw: zewnętrznej oraz grzejącej podszewki. Pierwsza wykonana jest z materiałów syntetycznych, odpornych na wilgoć. Warstwa wewnętrzna to materiał termoaktywny, w którym znajdują się transportujące ciepło włókna węglowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here