zabawki, zabawki dla dziecka, przytulanka do snu
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że również miękkie, kolorowe maskotki mogą mieć ogromne znaczenie na wszechstronny rozwój Twojego dziecka? Okazuje się, że pierwsza przytulanka daje poczucie bezpieczeństwa, zastępuje bliskość rodziców pod ich nieobecność, nierzadko pomaga w zaśnięciu i uspokaja. Jakościowe przytulanki dla niemowlaka pobudzają także jego zmysły, przede wszystkim te dotykowe, bo mogą być wykonane z materiałów o różnej fakturze, ale też wzrokowej. Nie ma wątpliwości, że ukochana przytulanka staje się nieodłącznym towarzyszem pierwszego etapu życia człowieka. Jak wybierać tego rodzaju zabawki dla niemowląt? Jakie przytulanki sprawdzą się najlepiej? Należy wziąć pod uwagę, że przy wyborze należy patrzeć nie tylko na aspekty estetyczne, ale również te bezpieczeństwa.

Najlepsza przytulanka, czyli jaka?

zabawki, zabawki dla dziecka, przytulanka do snu
fot. Pixabay.com

Każda wyprawka dla noworodka powinna zawierać właśnie przytulankę. Jej zakup to zresztą doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Tego rodzaju maskotkę można wybierać spośród licznych ofert różnych producentów. Okazuje się, że to właśnie przytulanki są najczęściej sztandarowym produktem danej marki. Na sklepowych półkach aż uginają się kolorowe, grające, świecące maskotki. Niektóre włochate i miłe, inne wykonane ręcznie ze skrawków materiałów. Nadal ogromnym powodzeniem cieszy się klasyczny miś czy lalka szmaciana. Hitem są przytulanki dla niemowląt ze specjalną dedykacją, na przykład lalka z imieniem dziecka wyszytym na miniaturowym ubranku. Spersonalizowane zabawki dla dzieci są naprawdę wyjątkowe i świadczą o pomysłowości oraz zaangażowaniu osoby, która wręcz takowy upominek.

Lalki szmaciane to oczywiście niejedyna propozycja na ukochaną przytulankę dla malucha. Wśród takich gadżetów wyróżniają się różnorodne zwierzątka czy postacie z bajek. Warto dobierać je wedle własnego stylu i upodobań, ponieważ niemowlę jest jeszcze zbyt małe, by wskazać swoje potrzeby. Oczywiście, może się zdarzyć, że maskotka nie przypadnie do gustu malucha, na to nie mamy żadnego wpływu. Z całą pewnością skutecznie możemy zadbać jednak o jego należyte bezpieczeństwo także to w ramach korzystania z przytulanki.

przytulanki, maskotka, zabawki dla dziecka
fot. Pixabay.com

Liczy się przede wszystkim jakość wyrobu. Należy wybierać zabawki znanych, renomowanych producentów, najlepiej tych lokalnych. Dobre są certyfikowane maskotki, które posiadają wyraźną etykietę informacyjną. Na takiej powinno znaleźć się oznaczenie w zakresie wieku dziecka, sposobu użycia czy składu przedmiotu. Idealne przytulanki to te wykonane z bawełny, w tym tej organicznej i bambusowej. Trzeba mieć na uwadze, że delikatna skóra małego dziecka jest skłonna do podrażnień i uczuleń. Przytulanki nie mogą zawierać małych ani ostrych elementów. Świetnie sprawdzają się przytulanki ręcznie wyszywane, które nie zawierają plastikowych akcentów.

Ukochana przytulanka dziecka staje się dosłownie jego przyjacielem. Musi być trwała i nadawać się do prania, bowiem posłuży na pewno kilka lat. Przytulanka powinna być lekka i praktyczna, maluch zabierze ją przecież w każdą podróż i na wycieczkę.

Najmodniejsze przytulanki dla niemowląt

przytulanka
fot. Pixabay.com

Ciekawostką jest to, że przytulanki dziecięce to już nie tylko zabawki typu szmaciana lalka czy wspomniany wcześniej pluszowy miś. Dzisiaj te praktyczne akcesoria mogą przybierać różne wersje, idealne do tulenia. Sprawdzają się przytulanki pieluszki, przytulanki poduszki, przytulanki kocyki, a nawet przytulanki termofory. Dla noworodków świetnie sprawdzają się przytulanki sensoryczne, płaskie kształtem (idealne do spania) i wykonane z materiałów o różnej strukturze. Przedszkolakom radość zapewne sprawi maskotka imitująca ulubionego bohatera z bajki.

Przytulanka w nowoczesnej odsłonie może wykazywać także praktyczne funkcje. Te wypełnione pestkami wiśni sprawdzą się przy zwalczaniu kolek, a zabawki dla dzieci ze specjalnymi uchwytami pozwalają ćwiczyć tzw. małą motorykę.

O każdą przytulankę należy szczególnie dbać, bo jej zniszczenie czy utrata może być dla dziecka prawdziwym dramatem. Ulubione maskotki są intensywnie eksploatowane przede wszystkim przez pierwsze 2 lata życia dziecka, co nie znaczy, że później przestają być ważne w życiu małego człowieka.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here