pieluszki niemowlece, pieluchy jednorazowe, pieluchy tetrowe
fot. Pixabay.com

Nie da się ukryć, że pieluchy towarzyszą dziecku już od pierwszego dnia jego życia. To jakie wybrać, spędza sen z powiek licznym, przyszłym rodzicom. Nie pomaga fakt, iż producenci tego rodzaju akcesorium oferują ich naprawdę szeroki wybór. Do wyboru są przecież pieluchy jednorazowe, ale też pieluchy wielorazowe, w tym powszechne niegdyś, tradycyjne pieluchy tetrowe oraz nowość na rynku, czyli pieluchomajtki czy pieluszki bambusowe. Odpowiedni wybór tych środków higienicznych jest tak ważny, ponieważ wszystkim zależy przecież na optymalnej wygodzie, ale i komforcie podczas codziennej aktywności maluszka. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie i szczegółowy opis różnych rodzajów pieluch choć trochę ułatwi decyzję o stosowaniu konkretnego modelu pieluszek każdego dnia.

Pieluchy jednorazowe

To właśnie pieluchy jednorazowe są dzisiaj najczęściej stosowane, głównie ze względu na wygodę zarówno dla rodziców, którzy nie muszą tracić czasu na pranie pieluch czy ich wyparzanie. Pieluszki jednorazowe zakłada się i zmienia od razu po zabrudzeniu. W przypadku ich stosowania świetnie sprawdza się także specjalny kosz na pieluchy, który zapobiega uwalnianiu się przykrych zapachów. Swoją drogą, kosz na pieluszki jednorazowe to doskonały pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców i maluszka. Jeśli wspominamy już o prezentach, warto wręczyć także tort z pampersów, jeśli rodzice zdecydowali się na stosowanie właśnie pieluch jednorazowych. Torty z pampersow można wykonać samodzielnie, z powodzeniem można zamówić je także w sklepach internetowych z akcesoriami dla dzieci.

pieluszki niemowlece, pieluchy jednorazowe, pieluchy tetrowe
fot. Pixabay.com

Dlaczego pieluchy jednorazowe cieszą się taką popularnością? Posiadają warstwę chłonną, idealnie delikatną oraz nieprzemakalną, co zapewnia całkowity komfort użytkowania. Co więcej, niezwykle łatwo się je zakłada, są zapinane na mocne rzepy na wysokości bioderek dziecka.

Pieluchy jednorazowego użytku dobiera się ze względu na rozmiar, wagę dziecka. Dla tych najmłodszych dedykowane są pampers 1, im dziecko jest starsze korzysta się z pampers 2, pampers 3, pampers 4, aż do pampers 5.Różni producenci mogą stosować inne oznaczenia pieluch, zawsze warto patrzeć więc na wagę maluszka.

Chociaż pieluchy tego rodzaju są z całą pewnością wygodne w stosowaniu, to rodzice powinni zwrócić uwagę na ochronę środowiska, bo ze względów ekologicznych niestety takie akcesoria nie są korzystne. Zauważa się zresztą coraz bardziej wyraźny trend, zgodnie z którym rodzice decydują się na pieluchy wielorazowe, wśród których prym wiedzie znowu pielucha tetrowa.

pieluszki dla dziecka, pielucha tetrowa, pampers
fot. Pixabay.com

Pieluchy wielorazowe

Na pieluchy wielorazowe decydują się głównie rodzice, którzy stawiają na ekologiczny styl życia, bo przecież samo niemowlę nie odczuwa różnicy w zakresie ich stosowania. Dobrze dobrane pieluchy jednorazowe są tak samo komfortowe i równie dobrze niwelują ryzyko odparzeń. Oczywiście my zachęcamy do stosowania tych wielorazowego użytku z pożytkiem dla naszej planety.

Do wyboru mamy pieluchomajtki, które swoim wyglądem przypominają standardowe majtki z miejscem na wymienną wkładkę chłonną. Można również stosować tradycyjne pieluchy tetrowe, chociaż nowoczesne rozwiązania sprawiają, że te powoli odchodzą już do lamusa.

Uznaje się, że pieluchy wielorazowe są bardziej przewiewne, a dziecko, które je nosi, znacznie szybciej uczy się kontrolować własne potrzeby fizjologiczne. Pieluchy tego rodzaju również dobiera się ze względu na wagę dziecka, przed rozpoczęciem ich stosowania warto tylko zastanowić się nad sposobem ich przechowywania oraz prania.

pieluszki dzieciece, wyprawka dziecka, pampers1
fot. Pixabay.com

Nie ma wątpliwości, że mleko i pieluszki to dzisiaj podstawowe zakupy dla najmłodszych dzieci. Pieluchy wielorazowego użytku minimalizują tego rodzaju wydatki, a raz zrealizowana inwestycja w ich zakup szybko się zwraca.

Zanim rodzice zdecydują się na konkretny rodzaj pieluszek, najczęściej próbują kilka różnych modeli. Pamiętajmy, że niektóre pieluszki mogą wywoływać uczulenie albo podrażnienie skóry, wiele zależy od indywidualnych preferencji. Na rynku dostępne są także pieluszki do pływania, świetne, jeśli planuje się na przykład wizytę z maluszkiem na basenie czy na plaży.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here