bluzka do karmienia
fot. Pixabay.com

Nie ma wątpliwości, że to właśnie karmienie piersią jest najbardziej korzystne dla noworodka. Przyszła mama powinna się do tego procesu odpowiednio przygotować. Już sama wyprawka do szpitala musi zawierać elementy garderoby, dzięki którym to pierwsze karmienie przebiegnie w pełnym komforcie. Okazuje się, że odpowiednio dobrane ubrania do karmienia mają znaczenie nie tylko dla wygody młodej mamy, ale również maluszka.

Czy warto inwestować w ubrania do karmienia?

Absolutnie tak i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dobra odzież do karmienia jest tak samo ważna jak ubrania ciążowe. Co ciekawe, ciężarna może wybierać takie komplety, które będą jednocześnie służyć w czasie noszenia większego brzuszka, ale też i po porodzie właśnie po to, by karmić piersią.

ubrania dla karmiacych
fot. Pixabay.com

Karmienie piersią przy użytkowaniu specjalnej odzieży odbywa się w pełnym komforcie. Karmienie naturalne może wtedy odbywać się również w miejscach publicznych przy zachowaniu optymalnej intymności. Wystawianie piersi następuje szybko, bez żadnych komplikacji, a mama nie musi pozbywać się górnej części garderoby, by nakarmić dziecko. Ma to znaczenie dla zdrowia psychicznego karmiącej, a to z kolei wpływa na cały proces karmienia, jakim jest laktacja. Nie ma większego znaczenia, czy młoda mama karmi dziecko bezpośrednio piersią czy stosowany jest laktator. W odpowiednim ubraniu dążenie do nakarmienia niemowlęcia staje się niezwykle proste.

Dyskretne karmienie piersią w odpowiednim ubraniu

Szybkie wyjście na miasto z maluchem? A może dłuższy spacer w parku? Przyjmujesz w weekend gości? Planujesz zakupy w centrum handlowym? Nie musisz odciągać mleka i karmić dziecka butelką. Dzisiaj bez problemu znajdziesz dedykowane karmieniu naturalnemu elementy garderoby, dzięki którym karmienie piersią w każdym okolicznościach odbędzie się przy zachowaniu dyskrecji i wygodnie. To przecież tak ważne nie tylko dla mamy, ale i dziecka, dla którego bliskość mamy jest priorytetem.

Jakie ubrania sprawdzą się najlepiej? Producenci oferują ich naprawdę szeroki wybór, a młoda mama może nabywać:

  • biustonosz do karmienia,
  • bluzkę do karmienia,
  • koszulę do karmienia,
  • sukienkę do karmienia,
  • bluzę do karmienia,
  • piżamę do karmienia – to idealna piżama do szpitala.

Warto zaznaczyć, że te najlepsze ubrania dla mamy karmiącej piersią wykonane są z jakościowej bawełny, nietoksycznej dla dziecka i wygodnej dla osoby, która je zakłada. To bardzo często kroje oversize, które nie krępują ruchów. Dzisiaj trudno odróżnić bluzki do karmienia czy koszule od tych tradycyjnych. Są nie tylko modne, zgodne z obowiązującymi trendami, ale wręcz nie różnią się od ubrań standardowych. Odpinana zakładka do dyskretnego odsłonięcia piersi jest praktycznie niewidoczna. Niektóre zakładki posiadają nawet specjalną kieszonkę, w której schować można wkładki laktacyjne. Te sprawdzają się doskonale w sytuacji nadmiaru pokarmu, Kiedy mleko może niekontrolowanie popłynąć z piersi.

karmienie piersia
fot. Pixabay.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubrań do karmienia piersią?

Producenci oferują różne modele ubrań do karmienia piersią. Poszczególne modele należy wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Podczas zakupów szczególną uwagę warto zwrócić na:

  • materiał, z jakiego wykonana jest odzież do karmienia,
  • rodzaj rozpinania górnej części garderoby,
  • ilość odsłanianego ciała podczas karmienia,
  • estetykę wykonania ubrania.

Mamy karmiące naturalnie mają do wyboru odzież rozpinaną od góry, tę w fasonie kopertowym albo z ukrytymi zakładkami, zapinanymi na rzep, zatrzaski bądź suwak. To właśnie ta ostatnia opcja sprawdza się dzisiaj najlepiej w celu komfortowego i szybkiego zaspokojenia głodu malucha.

Ubrania do naturalnego karmienia piersią warto nabyć jeszcze przed porodem. Przydadzą się już od pierwszego dnia opieki nad dzieckiem. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar. Dotyczy to głównie biustonoszy, bo przecież w okresie laktacji rozmiar piersi może się diametralnie zmienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here