zabawki z drewna
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że drewno to najstarszy budulec, a jednocześnie ten, jaki wykazuje najlepszą trwałość? Przecież z naturalnego drewna buduje się nawet domy, które w swojej doskonałości mogą przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat. Drewniane były też pierwsze zabawki dla dzieci. Z reguły wykonywane z jednego kawałka drewna, stanowiły doskonały gadżet do bezpiecznej zabawy. Okazuje się, że drewniane zabawki są na tyle doskonałe, że i dzisiaj w unowocześnionej formie cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego warto je wybierać? Szczegóły znajdziecie w poniższym tekście.

Zabawki drewniane – najważniejsze atuty

Eksperci potwierdzają, że najlepsze zabawki kreatywne to właśnie zabawki z drewna. To one pobudzają wyobraźnię i nigdy się nie nudzą. Co więcej, ich prosta konstrukcja sprawia, że są to zabawki uniwersalne, idealne jako prezent dla dziewczynki albo zabawka dla chłopca. Zabawa zabawką z drewna za każdym razem może być inna. Wykorzystując klocki drewniane, jednego dnia można zbudować zamek dla księżniczki, a kolejnego tor samochodowy. Wszystko zależy tylko od kreatywności najmłodszych.

Co ważne, zabawki z drewna są ponadczasowe i na tyle bezpieczne, że nadają się do zabawy dla kolejnych pokoleń oraz dzieci bez względu na wiek. Tutaj uwagę warto zwrócić na fakt, że są to zabawki ekologiczne, wykonane bardzo często ręcznie z jednego kawałka drewna. Nawet jeśli zostają pomalowane farbami, to te nie są toksyczne i nadają się do kontaktu dla małych dzieci. Tego rodzaju pierwsze zabawki nie zawierają też małych ani ostrych elementów, są doskonałe jako zabawki na roczek. Zdobywają uznanie maluchów, dokładnie takie samo jak Lego Duplo.

Należy jeszcze podkreślić, że zabawki drewniane są doskonale trwałe – nie niszczą się, nie pękają, nie ulegają żadnym uszkodzeniom, dzięki czemu mogą służyć kolejnym pokoleniom.

drewniane zabawki
fot. Pixabay.com

Jakie zabawki z naturalnego drewna wybierać?

Wybierając idealny prezent na urodziny dziecka czy każdą inną okazję, należy dokładnie przemyśleć nie tylko aspekty związane z tym, jaka zabawka przyniesie radość maluchowi, ale również to, która będzie wpływać na jego wszechstronny rozwój. Trzeba też pamiętać, by kupować tylko w pełni bezpieczne zabawki dla dziecka.

Patrząc na zabawki z naturalnego drewna, najlepiej korzystać z oferty rodzimych producentów, którzy nierzadko prowadzą małe manufaktury, a wszystkie klocki z drewna czy inne zabawki dla dzieci wykonywane są ręcznie. To również ci producenci gwarantują należytą jakość wyrobu. Stosują najlepszy gatunek drewna, wykonują zabawki bez małych i ostrych elementów, z doskonałą precyzją. Zawsze trzeba patrzeć na oznaczenia producenta i etykietę załączoną do zabawki. Na niej mają znaleźć się informacje o certyfikatach jakości, rodzaju użytego materiału czy dane na temat przeznaczenia zabawki. Ważna jest informacja o wieku dziecka, które może korzystać z konkretnego gadżetu.

drewniane zabawki
fot. Pixabay.com

Ciekawostką jest również to, że producenci drewnianych zabawek proponują coraz większą gamę rozmaitych akcesoriów dla najmłodszych. To nie tylko słynne drewniane klocki, ale tez wszelakie sortery, jeździki, układanki, instrumenty muzyczne, wszelkie pojazdy zabawkowe, puzzle, pchacze, kostki manipulacyjne, wózki dla lalek, miniaturowe mebelki, domki dla lalek, warsztaty samochodowe, tory wyścigowe, garaże.

Podsumowując, zabawki drewniane są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka bez względu na jego wiek. Wszystkie można dobierać zgodnie z etapem rozwoju malucha i jego indywidualnymi zainteresowaniami. Zabawki z naturalnego drewna są:

  • ponadczasowe,
  • trwałe,
  • wysokiej jakości,
  • bezpieczne,
  • ekologiczne,
  • kreatywne,
  • interesujące.

Na polskim rynku można bez problemu znaleźć te najpopularniejsze zabawki z drewna, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Cieszy również fakt, że nie jest to droga inwestycja, a producenci oferują zabawki z drewna w atrakcyjnej cenie. Nie ma wątpliwości, że stanowią one doskonałą alternatywę dla plastikowych gadżetów wątpliwej jakości i niewiadomego pochodzenia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here