bajkowe dekoracje
fot. Pixabay.com

Bajkowa kraina w dziecięcym pokoju? Teraz to naprawdę nic trudnego, jeśli do dyspozycji mamy tak szeroki wybór rozmaitych dekoracji. Te możemy dobierać zgodnie z wiekiem czy zainteresowaniami najmłodszych, a jednocześnie zwracać uwagę na funkcjonalność pokoju i bezpieczeństwa malucha. Wystarczy wykorzystać kilka prostych trików, by dekoracje do pokoju dziecka sprawiły, że ten niewielki kącik będzie naprawdę magiczny.

Ozdoby na ścianę

To żadna tajemnica, że dzieci uwielbiają bajki. Zarówno te kinowe hity, jak i popularne od lat kreskówki, które cieszą się ogromną popularnością od wielu lat i oglądają je kolejne pokolenia. Z łatwością można sprawić, że pokój dziecka zamieni się w bajkową krainę, na dodatek z ulubionym bohaterem w tle. Można wybierać plakaty do pokoju dziecka, naklejki ścienne, fototapety, niektórzy idą o krok dalej i decydują się na malowidła farbami. Wszystko jest dozwolone, chodzi przecież o radość malucha. Tego rodzaju dekoracje dla dziecka stanowią też świetny pomysł na prezent dla 3 latka czy prezent dla 5 latka. Przedszkolaki potrafią celnie określić swoje potrzeby i zainteresowania. Warto je o nie podpytać, by dekory w pokoju nawiązywały do filmu czy bajki, którą dziecko naprawdę uwielbia. Można też kierować się aktualnymi trendami, obserwując modę na danego bohatera. Najczęściej to ten z filmowego hitu, który właśnie ma premierę w kinie.

ozdoby w pokoju dziecka
fot. Pixabay.com

Dekoracje ścienne mogą nawiązywać też do dobrze znanej klasyki. Kto z nas nie lubi Myszki Miki czy Kaczora Donalda? Praktycznie wszystkie dziewczynki uwielbiają Kucyki Pony, a chłopcy fascynują się samochodzikami Hot Wheels. Grafika z elementami z tych bajek to niewątpliwie trafiony prezent urodzinowy. Niewielki obrazek wystarczy powiesić na głównej ścianie pokoju, by stał się kluczową ozdobą. To też doskonałe dekoracje nad łóżeczko, by stworzyć klimatyczną strefę ukojenia.

Bajkowe akcesoria w pokoju dziecka

Dzisiaj tak naprawdę wszelkie akcesoria dla dziecka mogą zawierać bajkowy wzór, dzięki czemu natychmiast stają się elementem dekoracyjnym. Skrzynia na zabawki, żyrandol, rolety w oknach, firanki, dywan, rama łóżeczka czy drzwi szafy, artykuły szkolne albo krzesło przy biurku, każdy z tych przedmiotów może stanowić bajeczną dekorację. Pamiętajmy także, że same zabawki stanowią bardzo często główną ozdobę pokoju. Zawsze kolorowe sprawiają, że wnętrze od razu wskazuje jego mieszkańca.

dekoracje do pokoju dziecka
fot. Pixabay.com

Jak dobierać dekoracje w pokoju dziecka?

Warto, by design dziecięcego pokoju był spójny i pomimo różnorodnych gadżetów udaje się stworzyć jedną kompozycję. Warto uporządkować dekory, wybierając na przykład jeden motyw bajkowy. Zbyt dużo różnych akcentów rodem z innych bajek może wprowadzać jedynie chaos.

Ozdoby na ścianie muszą zawisnąć na tej pomalowanej w uniwersalnym kolorze, najlepiej sprawdza się klasyczna biel. Bajkowy plakat raczej nie będzie zauważony na kolorowej fototapecie.

Należy wprowadzać dekoracje w dziecięcym pokoju w ramach praktycznego wyposażenia. Chodzi o to, by nawet ozdobne gadżety mogły być użyteczne. Unikać warto za to takich elementów, które jedynie zajmują miejsce. Rezygnujmy z figurek, chyba że te stanowią pokaźną kolekcję. Idealną opcją są wspomniane już dekory ścienne – łatwo je zmieniać wraz ze zmianą zainteresowań czy etapem rozwoju życia dziecka, poza tym nie zabierają miejsca w pokoju. Liczy się umiar, by pokój dziecka nie stał się swoistym misz maszem.

Wszelkie dekoracje w pokoju dziecka bez względu na wiek mieszkańca, mają być najlepszej jakości. Muszą posiadać niezbędny certyfikat. Najlepsze są lekkie elementy ozdabiające pokój, nieposiadające małych ani ostrych elementów. Dekoracje powinno się montować w prosty sposób i bez problemu je zmieniać w razie potrzeby. Nie warto stawiać na takie, których zmiana będzie wiązać się z gruntownym remontem całej przestrzeni. Wiadomo przecież, że dziecko szybko zmienia swoje zainteresowania, zmieniają się także trendy dotyczące bajek, które aktualnie królują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here