zabawka dla 3 latka
fot. Pixabay.com

3 latek to już bardzo często rezolutny przedszkolak. Potrafi już wiele, stale rozwija kolejne sprawności, doskonale komunikuje się z otoczeniem. Skutecznie potrafi określić swoje potrzeby, wyraża już pierwsze zainteresowania. Jaki prezent na urodziny sprawdzi się najlepiej w przypadku dziecka w tym wieku? Propozycji jest naprawdę multum, ale trzeba przyznać, że prezent dla 3 latka musi być naprawdę okazały, by zdobyć uznanie malca. Przedstawiamy pomysły na prezenty, które na pewno przypadną do gustu dziecku, który stawia właśnie pierwsze kroki w przedszkolu.

Jak wybierać prezent dla 3 latka?

Nie da się ukryć, że najbardziej trafione będą zabawki dla 3 latka. Nie chodzi nam jednak o plastikowe gadżety, które tylko udają te interaktywne, grając czy świecąc się milionem barw. Takie gadżety są rzeczywiście atrakcyjne, ale na chwilę. Nie pobudzają wyobraźni dziecka ani nie angażują do jakiejkolwiek aktywności. Wszystko to sprawia, że plastikowy bubel zostaje szybko rzucony w kąt.

Świetnie sprawdzają się za to zabawki kreatywne, na przykład zabawki Montessori, które idealnie działają na zmysły przy jednoczesnym, wszechstronnym rozwoju. To zabawki, które motywują dziecko do aktywności, angażują, pozwalają zdobywać kolejne umiejętności oraz usprawniać te już nabyte. Przy tym wszystkim są atrakcyjne i całkowicie bezpieczne dla maluchów.

Wybierając prezent urodzinowy dla 3 latka, należy patrzeć na jakość wyrobu. Zabawki dla tak małego dziecka nie mogą posiadać małych ani ostrych elementów, które maluch mógłby połknąć albo się nimi zranić. Warto stawiać na zabawki drewniane, bo te są nie tylko ponadczasowe i uniwersalne, ale optymalnie bezpieczne. Nawet jeśli są malowane farbami, to tylko tymi nietoksycznymi, to produkt całkowicie ekologiczny, a przy tym jakże kreatywny. Z drewnianych klocków za każdym razem może powstawać inna budowla, drewniane pojazdy nadają się do organizacji znakomitych wyścigów, zaś instrumenty muzyczne z drewna pozwolą rozwijać talent dziecka.

prezent dla 3 latka
fot. Pixabay.com

Wyjątkowy prezent dla 3 latka musi posiadać certyfikat jakości, ale również oznaczenie mówiące o wieku dziecka, które może z danego gadżetu korzystać. Pamiętajmy także, że zabawka musi być dopasowana do etapu rozwoju malca i jego wieku, ponieważ prezent na roczek raczej nie wywoła uśmiechu na twarzy 3 latka, a prezent przeznaczony dla starszaków czy uczniów nie stanie się celem zainteresowania początkującego przedszkolaka, ten nie będzie umiał go wykorzystać.

Istotne są indywidualne preferencje i zainteresowania dziecka. Nie bez znaczenia są także sezonowe trendy. Nie ma wątpliwości, że to zabawki nawiązujące do bajkowego hitu kinowego stanowią największą atrakcję, nawet jeśli jest to przytulanka.

prezent urodzinowy dla 3 latka
fot. Pixabay.com

Najlepsze prezenty na urodziny 3 latka?

Dobrym pomysłem na prezent dla 3 latka są gadżety elektroniczne. To nie tylko tablet czy pierwszy zegarek, ale też edukacyjne, interaktywne zabawki, jak magiczne pióro. Trzyletnie dziecko ucieszy się też z zabawek edukacyjnych. W tym wieku maluch poradzi sobie z układankami, puzzlami, planszówkami, tablicami magnetycznymi. To też odpowiedni czas na pierwsze instrumenty muzyczne, jak chociażby cymbałki. Przydadzą się również akcesoria, takie jak farby, kredki czy flamastry. 3 lata to dobry wiek na wprowadzenie kolorowanek czy zabawek typu „zrób to sam”. Tutaj dużą popularnością cieszą się proste wyklejanki, a nawet wyszywanki. Postawić też można na uniwersalne zabawki albo gadżety praktyczne, jak maskotka, plecak, ozdoba pokoju, kolorowe ubranie dla dziecka.

Zawsze warto spytać dziecko, o jakim prezencie marzy, a jeśli podarunek ma być niespodzianką, dobrze jest podpytać jego rodziców. Być może maluch kolekcjonuje małe resoraki albo jest fanem kosmosu, wtedy prezent tematyczny będzie na pewno trafiony. Zasięgnięcie rady od rodziców dziecka niweluje też ryzyko dublowania prezentu. Zawsze warto też postawić na mały dodatek do prezentu, niewielki bukiecik kwiatów dla dziewczynki czy balony dla chłopca sprawdzą się doskonale.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here