niania elektroniczna, video niania
fot. Pixabay.com

Czy podstawowa wyprawka dla noworodka rzeczywiście musi zawierać gadżety, takie jak elektroniczna niania? Okazuje się, że jest to przedmiot nie pierwszej potrzeby, ale jakże przydatny w codziennej opiece nad dzieckiem. Jeszcze do niedawna elektroniczna niania była produktem luksusowym, dzisiaj stała się dosyć powszechna. Wraz z postępem technologicznym i łatwym dostępem do wszelkich elektronicznych nowości, wydaje się dosyć rozsądnym, by zrealizować tego rodzaju inwestycję jeszcze przed terminem porodu, by wyprawka dla dziecka mogła być rzeczywiście kompletna. Jaka niania elektroniczna sprawdzi się najlepiej? Na jakie jej funkcje warto stawiać? Jakie inne gadżety sprawdzają się równie dobrze podczas codziennej opieki nad najmłodszym członkiem rodziny? Warto przeczytać poniższy artykuł, by wiedzieć więcej.

Kiedy przydaje się elektroniczna niania?

W czasach, w których elektroniczna niania była nowością, najczęściej inwestowali w taki gadżet właściciele dużych domów. Po prostu ułatwiała funkcjonowanie w różnych pomieszczeniach, niwelując konieczność pilnowania dziecka na przykład w czasie jego snu w łóżeczku. Dzięki stałej kontroli rodzice mogli zająć się innymi sprawami i mieli pewność, że ich maluch odbywa zdrową, spokojną drzemkę.
Dzisiaj elektryczna niania to standard, jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie akcesoria, jakie zawiera wyprawka dla dziecka. Nabywają ją także ci, którzy opieką nad dzieckiem zajmują się także w niewielkich mieszkaniach. To dlatego, że podstawową funkcją tego urządzenia jest nie tylko elektroniczna niania z kamerą, dzięki której można obserwować sen dziecka w innym pomieszczeniu, ale kontrolować także inne parametry, jakie wiążą się z jego stanem zdrowia czy komfortem przebywania w dziecięcym łóżeczku.

niania z kamera, monitor oddechu
fot. Pixabay.com
  • Podsumowując, elektroniczna niania sprawdza się:
    w dużych domach,
  • kiedy dodatkowe funkcje wpływają na zachowanie bezpieczeństwa dziecka, na przykład podczas opieki nad wcześniakiem,
  • podczas pracy zdalnej,
  • kiedy w domu jest jeszcze jedno dziecko,
  • kiedy dzieckiem opiekują się inne osoby niż rodzice.

Niania elektroniczna – najważniejsze funkcje

Najtańsza niania elektroniczna kosztuje nie więcej niż 200 złotych i jest to najczęściej elektroniczna niania audio. Video niania będzie kosztować kilka razy więcej, a te najnowocześniejsze akcesoria tego rodzaju, które posiadają mnóstwo dodatkowych funkcji to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Te najlepsze nianie elektroniczne posiadają opcję audio i video, ale zawierają także monitor oddechu, czujniki temperatury, wilgoci, zegarek. W najlepszej opcji można liczyć na funkcję jednoczesnego oczyszczania powietrza, a nawet jego nawilżania. Taki zestaw z całą pewnością zalicza się do najlepszych gadżetów dla mamy i dziecka, który ma znaczenie nie tylko w zakresie komfortu codziennego funkcjonowania czy bezpieczeństwa, ale też zachowania doskonałej higieny.

niania video, niania audio
fot. Pixabay.com

Co brać pod uwagę wybierając elektroniczną nianię?

Oczywiście dodatkowe funkcje, jakie zawiera elektroniczna niania, są priorytetem, ale liczy się też doskonała jakość całego urządzenia, by to mogło działać w należytym standardzie. Pod uwagę należy brać zasięg działania niani, a więc odległość pomiędzy nadawaniem a odbieraniem audio i video. Dzisiaj najpopularniejsze są urządzenia łapiące zasięg na Wi-Fi. Ważny jest też poziom zasilania – warto, by praca niani mogła trwać nieprzerwanie co najmniej kilka godzin. Te najlepsze funkcjonują w ramach aplikacji na smartfon. Korzyścią jest też oczywiście brak zakłóceń, duży poziom głośności oraz czytelny ekran, który pozwala przekazywać obraz również w ciemności.

Pamiętajmy, że same elektroniczne gadżety nie wpłyną na komfort zdrowego snu i bezpieczeństwa dziecka, chociaż oczywiście pomagają. Najważniejsze jest jednak dobre łóżeczko dla noworodka i pościel dla dziecka z antyalergicznym wypełnieniem. Tylko odpowiednie warunki stworzone w strefie odpoczynku pozwolą na optymalne odprężenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here