bujaczek dla dziecka
fot. Pixabay.com

Okazuje się, że bujak dla dziecka to podstawowe akcesorium, jakie powinna zawierać wyprawka dla dziecka. To on zastąpi typowe łóżeczko czy kołyskę, by niemowlę mogło spędzać czas na odpoczynku bądź odbywać dzienną drzemkę. Tak naprawdę dobry leżaczek dla dzieci spełnia co najmniej kilka funkcji. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad jego wyborem. To sprzęt, który jest dzisiaj niezbędny w ramach podstawowych akcesoriów przydatnych zaraz po porodzie.

Po co kupować bujak dla dziecka?

Bujak dla niemowlaka zastąpi łóżeczko, jeśli dziecko ma odbyć drzemkę w czasie dnia. Jest niewielkich rozmiarów, można go transportować, przyda się zawsze wtedy, gdy opiekunowie malucha nie mogą pozwolić sobie na stałe przebywanie w pokoju dziecka. Bujak można ustawić w dowolnym miejscu i tam bezpiecznie umieścić malca. Dzięki niemu zbędna okazuje się elektroniczna niania, która oczywiście jest przydatna, ale wtedy, gdy dziecko przebywa w innym pomieszczeniu niż niemowlę.

Co więcej, bujak dla niemowląt przyda się w ramach odpoczynku dziecka, jest idealnym akcesorium dla dzieci, które jeszcze samodzielnie nie siedzą. Dzięki niemu rodzic nie musi stale nosić malucha na rękach. Przyznacie, że taki sprzęt pozwala dać rzetelny odpoczynek także dorosłym?

Leżaczek dla dziecka może trafić na listę rzeczy, które ułatwiają opiekę nad noworodkiem. Ważne jest, by najmłodszy członek rodziny nie spędzał w nim całego dnia, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba.

Warto również wspomnieć o funkcjach doskonale praktycznych. Bujak dla dzieci może być świetną alternatywą dla fotelika do karmienia dla najmłodszych. Dziecko może spożywać w pozycji półleżącej, nigdy na płasko, ale jeszcze nie siedząc. Co więcej, ten atrakcyjny gadżet sprawdzi się jako zabawka. Bardzo często bujaki wyposażone są w pałąk z wiszącymi grzechotkami. Te pierwsze zabawki dla dziecka sprawią, że maluch spędzi w nim nieco więcej czasu z wyraźnym zainteresowaniem.

lezaczek dla dziecka
fot. Pixabay.com

Co brać pod uwagę, wybierając bujak dziecięcy?

Bujak musi być wykonany z najlepszej jakości materiałów. Musi posiadać certyfikat jakości, bo tylko ten jest gwarancją należytego bezpieczeństwa malca. Leżaczek musi być stabilny, niewywrotny, nawet wtedy, gdy ruchliwe dziecko próbuje samodzielnie z niego zejść.

Dobry bujak dla dziecka posiada zabezpieczające pasy, które chronią niemowlę przed wypadnięciem.

Ważne są oznaczenia producenta, przede wszystkim w zakresie przeznaczenia bujaka oraz wieku i wagi dzieci, które mogą z niego korzystać.

Okazuje się, że bujaczek dziecięcy to świetny pomysł na prezent. Jest dobrym rozwiązaniem jako dodatek to podstawowego łóżeczka dziecięcego. Warto wspomnieć też o tym, że ten może służyć jako atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Jest to więc gadżet praktyczny, ale też idealna pierwsza zabawka. Bardzo często do bujaczka dołączone są zabawki montessori, które jednocześnie mają znaczący wpływ na wszechstronny rozwój małego dziecka.

bujak dla dziecka
fot. Pixabay.com

Uwagę należy zwracać też na dodatkowe funkcje bujaczka, które mogą korzystnie wpłynąć na opiekę nad dzieckiem. Te nowoczesne sprzęty posiadają kojące wibracje, dzięki którym niemowlę zasypia szybciej. Inne mają wbudowany głośniczek, z których leci spokojna, relaksacyjna muzyczka. Warto kupić bujaczek dla niemowlaka z regulacją oparcia. Noworodki mogą korzystać z niego w pozycji całkowicie leżącej, a te starsze dzieci już siedząc.

Oczywiście, bujaczek dla najmłodszych można dopasowywać także, patrząc na wystrój wnętrza. Producenci takich akcesoriów oferują je w szerokiej palecie barw oraz wzorów. Dzięki temu można wybierać bujak dla dziewczynki albo bujak dla chłopca, który stanie się idealnie pasującym elementem wyposażenia mieszkania.

Nie ma wątpliwości, że bujaczek jest potrzebny, nie tylko dla zapewnienia optymalnego komfortu dziecka, ale także jego rodziców. Inwestycja w ten element wyprawki dla noworodka nie jest duża, zawsze można go też wpisać na listę prezentów. Nie zalecamy jedynie kupowania bujaków używanych, co do których jakości nie mamy całkowitej pewności.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here