wyprawka dla dziecka
fot. Pixabay.com

Podstawowa wyprawka dla dziecka kompletowana jest już na długo przed terminem porodu. Najczęściej przyszli rodzice dosłownie wpadają w szał zakupów, nabywając przy okazji niestety wiele zbędnych rzeczy. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są jednak gadżety, które nie tylko są obowiązkowe w ramach należytej opieki nad noworodkiem, ale także te, które pozornie wydają się zbędne, a tak naprawdę w licznych przypadkach mają ogromne znaczenie dla komfortu życia nie tylko dziecka, ale i całej rodziny. Przedstawiamy akcesoria podstawowe, ale też te dodatkowe, na które uwagę powinni zwrócić przyszli rodzice.

Podstawowe akcesoria higieniczne

Oczywiście koniecznością są pieluchy i to nie tylko te jednorazowego użytku, ale również wielorazowe, tetrowe czy flanelowe. Wyprawka musi zawierać płatki kosmetyczne, sól fizjologiczną, delikatne kosmetyki, które sprawdzą się podczas codziennej kąpieli maluszka. Niezbędna jest wanienka i przewijak.

wyprawka do szpitala
fot. Pixabay.com

Rzeczy niezbędne do opieki nad dzieckiem

W ramach wyprawki należy kupić łóżeczko dziecięce wraz z pościelą – na początek przyda się becik, kocyk oraz śpiworek do spania. Konieczny jest też wózek dla dziecka, gondola albo wózek 3w1 wraz z nosidełkiem i pierwszym fotelikiem dla bobasa.

Już do szpitala warto zapakować butelkę, jeśli wystąpią problemy z karmieniem naturalnym, smoczek do uspokojenia dziecka oraz komplety ubranek na zmianę. Nowo narodzone dziecko na świecie może przywitać także pierwsza przytulanka.

Akcesoria, które z całą pewnością się przydadzą

W świecie małego dziecka funkcjonują też gadżety, które pozornie nie są koniecznością, ale z całą pewnością dają znacznie większy komfort funkcjonowania całej rodzinie. Warto przemyśleć decyzję o zakupie gadżetu, jakim jest elektroniczna niania oraz monitor oddechu. Przyda się też wyparzacz do butelek i smoczków, podgrzewacz, bujak dla dziecka. Z mniej popularnych rzeczy świetnie sprawdza się też nawilżacz i oczyszczacz powietrza, przenośny grzejnik idealny podczas kąpieli dziecka czy przewijania, kosz na pieluchy, moskitiera do łóżeczka w porze letniej, zabezpieczenia na okna i ostre kanty mebli w przypadku dzieci już raczkujących. Świetną opcją są też słuchawki dla najmłodszych, dzięki którym z niemowlęciem można wybrać się nawet na wesele bez zakłócania jego spokoju.

Pamiętajmy, że wyprawka to nie tylko rzeczy dla dziecka, ale też dla mamy. Przyda się więc laktator oraz ubrania do karmienia.

wyprawka dla noworodka
fot. Pixabay.com

Jak dobierać akcesoria do opieki nad dzieckiem?

Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo malucha, jego dobry stan zdrowia, ale i komfort codziennej aktywności. Należy zapewnić mu spokojny, kojący sen, pożywienie, ale nie mniej ważna jest atmosfera w domu. Na taką wpływa z kolei funkcjonowanie opiekunów maluszka. To dlatego tak bardzo stawia się dzisiaj na gadżety, które pomagają w opiece nad dzieckiem, a wręcz w pewnych kwestiach wyręczają rodziców. Elektroniczna niania pozwoli przebywać rodzicom poza pokoikiem dziecka, kiedy niemowlę odbywa drzemkę, dzięki czemu mogą się oni zająć innymi sprawami. Bujaczek eliminuje zaś konieczność noszenia dziecka na rękach, a sam laktator przyda się mamie do odciągania pokarmu, by wyjść na kilka godzin z domu i odetchnąć przy jednoczesnym zapewnieniu noworodkowi wartościowego pokarmu.

Wszelkie elementy wyprawki powinny być najlepszej jakości, w ich przypadku to nie najniższa cena jest priorytetem. Co więcej, zakupy wszelkich akcesoriów trzeba dobrze przemyśleć, by nabywać jedynie te, które naprawdę się sprawdzą. Video niania raczej nie będzie miała zastosowaniu w kawalerce, a laktator nie będzie potrzebny, jeśli mama nie ma pokarmu. Ważne jest to, by kompletować wyprawkę „z głową”, bo przecież od tego zależy opieka nad dzieckiem, jego zdrowie, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój. Poszczególne akcesoria mają też znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy radość, jaka wiąże się z powitaniem nowego członka rodziny, a ta jest możliwa tylko wtedy, gdy zapewniony zostaje optymalny komfort wszystkim domownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here