prezent dla dziecka
fot. Pixabay.com

Zastanawiasz się, co kupić dziecko, kiedy nie jesteś dla niego tylko zwyczajną, kolejną ciocią, ale chrzestną? Ten tytuł naprawdę zobowiązuje, dlatego prezent dla chrześniaka musi być naprawdę okazały. Urodziny są jedną z uroczystości, kiedy matka chrzestna powinna stanąć na wysokości zadania. Przedstawiamy najbardziej trafione pomysły i sugestie, jak wybrać podarunek, z którego dziecko się szczerze ucieszy.

Spersonalizowane prezenty dla chrześniaka

To naprawdę świetny pomysł, by prezent na urodziny dla chrześniaka był wyróżniony indywidualną dedykacją. W tym celu doskonale sprawdza się wyszywana przytulanka z imieniem dziecka, kocyk czy nawet pościel z pięknym haftem. Wiele zależy oczywiście od tego, które urodziny obchodzi dziecko, to istotne, by prezent urodzinowy dopasować do jego indywidualnych preferencji, etapu rozwoju czy zainteresowań.

zabawki dla dziecka
fot. Pixabay.com

Zabawki dla dziecka na urodziny

Typowy prezent dla chrześniaka to oczywiście zabawka. Warto stawiać na zabawki kreatywne, które poprzez zabawę po prostu uczą. Idealny prezent na roczek to pchacz, bujak, jeździk, tablica manipulacyjna – taką można wykonać nawet samodzielnie. Dla starszaków trafione będą klocki drewniane albo Lego Duplo. Inny może być prezent na roczek dla dziewczynki, a inny prezent urodzinowy dla chłopca. Te będą różnić się estetyką, ale też przeznaczeniem. Dziewczynki ucieszą się z lalki, miniaturowej kuchenki czy zamku dla królewny. Chłopcy zaś będą szczęśliwi, gdy dostaną sterowany samochód albo tor wyścigowy.

Stawiając na zabawki edukacyjne, warto stawiać na te, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność – należy skupić uwagę na zabawkach typu „zrób to sam”, ale zawsze z odpowiednim dopasowaniem do wieku dziecka i indywidualnego etapu rozwoju.

Najlepsze zabawki dla 3 latka czy nawet starszych dzieci to wszelakie puzzle, układanki, planszówki. Warto też podpytać malucha, co chciałby dostać. Z całą pewnością ma swoją ulubioną bajkę i ucieszy się z zabawki nawiązującej do głównego bohatera, a może dzieci w przedszkolu bawią się gadżetami, a których również marzy chrześniak? Nie ma wątpliwości, że sezonowe trendy mają znaczenie dla popularności danych zabawek i te wywołają szeroki uśmiech na buzi dziecka.

prezent dla dziewczynki
fot. Pixabay.com

Praktyczny prezent na urodziny

Spytaj rodziców dziecka, jaki podarunek najbardziej ucieszy malucha. Dzięki temu prezent na pewno się spodoba i unikniemy zdublowania zabawki. Może okazać się, że właśnie taki samochodzik został już wręczony jako prezent na chrzciny i dziecko wcale go nie potrzebuje.

Rodzice mogą wskazać też świetne inspiracje praktyczne. Popularnym prezentem są na przykład ubranka dla dzieci, tym bardziej, gdy ich główną dekoracją jest postać z ulubionej bajki. Może przydać się plecak na wycieczki czy lunchbox. Dziecko może potrzebować gadżetów szkolnych albo nowy komplet pościeli. Pomysłów jest naprawdę wiele. Zawsze świetnie sprawdzają się też zabawki do kąpieli dla najmłodszych.

Coraz częściej organizowane są tzw. zrzutki na jeden, okazały prezent. Dzięki temu kilku zaproszonych na urodziny dziecka gości może wręczyć mu wymarzoną trampolinę do ogrodu, dmuchany basen, rower czy konsolę do gier. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, ale z całą pewnością tego rodzaju prezenty dla chłopca czy dziewczynki nie tylko będą trafione, ale przyniosą też ogromną ulgę finansową rodzicom.

Wyszukanym i nadal niecodziennym prezentem dla chrześniaka, mogą być bilety do teatru, na koncert, wystawę, salę zabaw czy do parku rozrywki. Chrzestna, zamiast zabawki dla dziewczynki może zabrać chrześnicę do ZOO czy na całodniową wycieczkę poza miasto. Tego rodzaju prezenty są wyjątkowe i z całą pewnością zostaną zapamiętane bardziej aniżeli kolejna lalka Barbie do i tak już dużej kolekcji.

Jedno jest pewne, mam bądź tata chrzestny powinien brać szczególny udział w życiu dziecka, a urodziny chrześniaka są doskonałą okazją do pokazania, jak ważne jest dziecko. Nad odpowiednim podarunkiem warto się więc dobrze zastanowić.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here