zabawki dla rocznego dziecka
fot. Pixabay.com

Rozwój i nauka poprzez zabawę. Właśnie ta dewiza powinna towarzyszyć wszystkim tym, którzy wybierają zabawki dla dzieci. Okazuje się, że wszelkie gadżety, które tylko pozornie mają umilać spędzanie wolnego czasu i dawać ogrom rozrywki, tak naprawdę mogą jednocześnie uczyć, pozwalać zdobywać kolejne umiejętności i wiedzę. Tylko odpowiednio dobrane zabawki dla dzieci pozwolą wywołać radość i szeroki uśmiech na twarzy najmłodszych, ale będą wykazywać także walory edukacyjne.

Zabawka dla roczniaka – inspiracje

Roczne dziecko jest już niezwykle aktywne i ciekawe świata, a dzięki odpowiednim zabawkom może zaspokajać mnóstwo swoich potrzeb. Nie ma wątpliwości, że po ukończeniu pierwszego roku życia przychodzi już czas na zabawki kreatywne, które nie tylko dają rozrywkę, ale i edukują.

Idealne zabawki dla rocznego dziecka to te o nadal prostych konstrukcjach, ale takie, które zachęcą do aktywności. Muszą angażować malucha, pobudzać ich kreatywność i wyobraźnię, dzięki czemu nigdy się nie znudzą. Nie ma wątpliwości, że dobra zabawka dla dziecka będzie usprawniać jego umiejętności albo pozwalać zdobywać kolejne. Tutaj wyróżnia się także zabawki sensoryczne, które mają ogromny wpływ na zmysły dziecka, przede wszystkim słuchu, wzroku i dotyku.

zabawki roczniaka
fot. Pixabay.com

Pierwsza zabawka dla roczniaka, która pozwoli wprowadzić dziecko w kolejny etap rozwoju to między innymi pchacz do nauki i usprawniania chodzenia, jeździk albo zabawki na drewnianym kijku, które zachęcają do aktywności w pozycji stojącej. Doskonale sprawdzają się też wszelkie tablice manipulacyjne, maty, stoliki edukacyjne, sortery. Przydadzą się pierwsze puzzle i proste układanki. Roczniaki chętnie bawią się też maskotkami, a najlepszym przyjacielem może stać się przytulanka.

Idealne dla rocznego dziecka są zabawki uniwersalne, na przykład klocki drewniane. Na szczególną uwagę zasługują także Lego Duplo przeznaczone właśnie dla najmłodszych.

Pierwsze urodziny – idealny prezent dla dziecka

Wszyscy, którzy chcą wybrać najpiękniejszy prezent dla dziecka, które właśnie obchodzi pierwsze urodziny, mogą skorzystać z naszych propozycji, jakie przedstawiliśmy powyżej. Prezent na roczek może być naprawdę wyszukany, ale zawsze musi wiązać się z indywidualnymi już zainteresowaniami malca. Weźmy pod uwagę, że chociaż na rynku dostępne są zabawki uniwersalne, wręcz ponadczasowe, to panują też sezonowe trendy, na które szczególną uwagę zwracają właśnie najmłodsi. Dziewczynka zapewne ucieszy się z lalki, która imituje ulubioną postać z bajki, chłopiec zaś będzie szczęśliwy, gdy otrzyma gadżet z wizerunkiem samochodzików.

Pewne jest, że wybór jest naprawdę ogromny, zaczynając od małych książeczek czy akcesoriów do szalonych kąpieli, poprzez prezent na urodziny dla dziecka w postaci maskotki bądź kreatywnej układanki, aż po wymarzone zabawki ogrodowe dużych gabarytów. Dokładnie te same pomysły sprawdzą się zresztą jako prezent na chrzciny czy inną okoliczność. Zawsze można również wręczyć prezent symboliczny, nawiązujący do okazji. Hitem są między innymi zabawki wyszywane z indywidualnymi dedykacjami.

zabawki, zabawki kreatywne
fot. Pixabay.com

Ciekawa, ale i bezpieczna zabawka dla dziecka

Sklepowe półki aż uginają się od namiaru rozmaitych zabawek dla dzieci. Niestety, większość z nich zupełnie nie nadaje się do użytku. By mieć pewność doskonałej zabawki dla dzieci należy patrzeć nie tylko na jej funkcje, ale przede wszystkim jakość. Warto stawiać na rodzimych producentów, którzy niejednokrotnie zabawki wykonują ręcznie. Te są najlepszej jakości, nierzadko z drewna, malowane nietoksycznymi farbami. Zabawka dla noworodka czy roczniaka nie może zawierać ostrych ani małych elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć albo połknąć. Co więcej, każdy renomowany producent dołącza etykietę ze szczegółowymi informacjami o produkcie. Uwagę warto zwracać na przeznaczenie zabawki zgodnie z wiekiem dziecka czy sposób jej używania. Co istotne, nie należy inwestować w zabawki edukacyjne czy żadne inne, jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie jej obsłużyć. Wywoła to tylko zniechęcenie i brak zainteresowania zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here