krzeslo obrotowe
fot. Pixabay.com

Odpowiednie krzesło do biurka dla dziecka musi być dobrane wedle indywidualnych potrzeb małego ucznia. Okazuje się, że takie wyposażenie wnętrza dziecięcego pokoju musi być wybierane bardzo precyzyjnie. To przecież od niego zależy wygoda i komfort codziennej nauki przy biurku, ale również zdrowie. Czy wiesz, że ponad połowa uczniów w klasach wczesnoszkolnych ma zdiagnozowaną wadę postawy i skrzywienie kręgosłupa? Wszystko przez niewłaściwe krzesła przy biurkach i ławkach szkolnych. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru najlepszego krzesła do biurka.

Najlepsze krzesło do biurka, czyli jakie?

Najlepsze jest krzesło obrotowe dla dzieci z regulowanym siedziskiem oraz regulowanym oparciem. Dzięki temu krzesło dla dziecka udaje się dopasować do jego potrzeb, a przede wszystkim wzrostu. Regulowane fotele do biurek dla dzieci są też świetną inwestycją na przyszłość, ponieważ jeden elementy wyposażenia pokoju może wtedy służyć przez co najmniej kilka lat. Sprawdzi się jako podstawowa wyprawka dla przedszkola, a potem krzesło dla ucznia.

Szczególną uwagę trzeba zwracać na postawę dziecka podczas siedzenia przy biurku. Kręgosłup ma być wyprostowany, a siedzisko go odciążać, natomiast nie rozluźniać mięśni. Łokcie mają swobodnie opierać się o blat biurka, a nogi o podłoże. Jeśli nogi nie dotykają do podłogi, trzeba zainwestować w dodatkowy podnóżek.

fotel obrotowy
fot. Pixabay.com

Fotel obrotowy dla dzieci – dodatkowe funkcje

Wyposażenie dziecięcego pokoju, takie jak krzesło do biurka ma spełniać oczywiście dodatkową funkcję, jaką jest wygodne siedzenie podczas nauki. Nie ulega jednak wątpliwości, że te nowoczesne meble mogą posiadać także dodatkowe atuty, które jeszcze lepiej będą wpływać na jego użytkowanie. Fotel do biurka, jeśli jest obrotowy, ułatwia poruszanie się po pokoju bez potrzeby wstawania. Dobrze, jeśli krzesło ma podłokietniki, dzięki czemu ręce nie muszą opadać na biurko dla dziecka. Niektóre krzesła posiadają też kieszonki na małe akcesoria.

Ważne, by krzesło miało dobrej jakości kółka, idealnie te kauczukowe. Są one antypoślizgowe, do tego nie rysują podłogi. W celu jej dodatkowego zabezpieczenia można zastosować specjalną matę, na której ustawia się krzesło przy biurku. Krzesło można wybierać pod względem kolorystycznym, dzięki czemu będzie jednocześnie dekoracją w pokoju dziecka. Zaleca się, by krzesło miało miękkie siedzisko, natomiast zastosowany materiał jest już kwestią indywidualną. Dobrze, jeśli będzie łatwy w utrzymaniu czystości.

fotel obrotowy
fot. Pixabay.com

Jak dopasować krzesło do biurka?

Przede wszystkim krzesło do biurka dla dziecka należy wybierać wraz z małym uczniem. Chodzi o to, by dziecko usiadło na siedzisku i sprawdziło poziom wygody użytkowania takiego elementu wyposażenia pokoju. Jest to lepsze rozwiązanie aniżeli nabywanie krzesła do biurka w sklepach online, to duże ryzyko.

Krzesło musi być odpowiednich rozmiarów do wysokości biurka. Chodzi o to, by podłokietniki chowały się pod blat, a dziecko siedząc na krześle, dotykało stopami podłoża. Sam blat musi być na tyle nisko, by łokcie mogły swobodnie się o niego opierać.

Wybierając krzesło do biurka, z powodzeniem można nabywać komplety, dzięki czemu mamy pewność odpowiedniego dopasowania. Sprawdza się też weryfikacja rankingów najlepszych foteli obrotowych, jakie publikowane są w internecie. Warto patrzeć na te niezależne, powstałe na podstawie opinii użytkowników. To te porównania są najbardziej wiarygodne. Najlepiej patrzeć na oznaczenia krzeseł do biurka, uwzględniając ich wysokość, wiek dziecka, zgodnie z którym możliwe jest użytkowanie takiego mebla, materiał wykonania czy dodatkowe funkcje. Aspekty wizualne są oczywiście ważne, natomiast nigdy nie powinny być priorytetem. Dokładnie jak cena, bo w tym przypadku liczy się głównie jakość. Wybierając najlepsze krzesło do biurka, mamy gwarancję wygody i komfortu dziecka, ale tez jego prawidłowej postawy. Dobrze dobrane krzesło do biurka to inwestycja na wiele lat bez potrzeby jego wymiany.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here