prezent na urodziny dla 5 latka
fot. Pixabay.com

Wydaje Ci się, że 5 latek wszystko już ma? Nie wiesz, jaki prezent wręczyć mu na urodziny? Okazuje się, że na sklepowych półkach dostępnych jest mnóstwo gadżetów uniwersalnych, z których ucieszy się każde dziecko. Zawsze warto, by prezent dla starszaka został wybrany zgodnie z jego indywidualnymi zainteresowaniami, ale pod uwagę należy brać także podstawowe wskazówki, chociażby te dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych podczas spędzania wolnego czasu z udziałem zabawki. Jak wybrać odpowiedni prezent dla 5 latka? Dzięki naszym podpowiedziom wybór stanie się naprawdę łatwy.

Stawiaj na jakość produktu

Nie ma wątpliwości, że internet to prawdziwa skarbnica wiedzy i właśnie tutaj znajdziesz najlepsze pomysły na prezenty dla 5 latka. Musisz jednak wiedzieć, że różne propozycje będą różnić się jakością wykonania. Stawiaj więc na zabawki dla 5 latka całkowicie bezpieczne, z certyfikatem jakości i czytelnymi oznaczeniami producenta. Na etykiecie musi znaleźć się skład zabawki dla dziecka, sposób jej użycia oraz wiek, zgodnie z którym gadżet przeznaczony jest na najmłodszych użytkowników. I tutaj mamy jedną uwagę – wyjątkowy prezent nie może zawierać ostrych elementów, którymi 5 latek może zrobić sobie krzywdę. Warto również, by gadżet wykonany był z ekologicznych, nietoksycznych materiałów. Unikajmy zabawek plastikowych niewiadomego pochodzenia.

urodziny 5 latka
fot. Pixabay.com

Dopasuj prezent do wieku dziecka

Zabawki dla 5 latka są ściśle dopasowane do jego etapu rozwoju i należy zwracać uwagę na informacje, jakie w tym zakresie przedstawia producent. Zabawka na wyrost sprawi, że 5 latek może nie być nią zainteresowany, bo nie będzie potrafił się nią bawić. Z kolei prezent na roczek czy prezent dla 2 latka wręczony starszakowi będzie go po prostu nudzić.

Dowiedz się, co lubi 5 latek?

Najlepszy prezent na urodziny to taki, który dziecko sobie po prostu wymarzyło. Podpytaj, jaką zabawkę chciałby dostać 5 latek, co lubi, czym się interesuje. Być może stworzy okazałą kolekcję retro samochodzików i brakuje mu specjalnego modelu, być może dziewczynka chciałaby dostać kolejną lalkę Barbie. Pamiętajmy, że urodziny dziecka są raz w roku, można pozwolić sobie i jemu na chwilę zapomnienia. W jego pokoju wcale nie muszą wyróżniać się jedynie zabawki kreatywne, chociaż te jak wiemy, są najbardziej korzystne dla jego rozwoju.

prezent dla 5 latka
fot. Pixabay.com

Kup zabawkę ponadczasową

Jeśli nie masz okazji, by dowiedzieć się, jaki prezent urodzinowy chce dostać 5 latek, postaw na zabawki uniwersalne, które sprawdzają się zawsze. To między innymi zabawki drewniane, na przykład klocki do kreatywnej, za każdym razem innej zabawy. 5 latek na pewno ucieszy się z nowego zestawu dobrych kredek czy flamastrów, plecaka na wycieczki czy dekoracyjnego plakatu do pokoju. 5 latkom dedykowany jest też szereg układanek, to też gry planszowe albo pierwsze książki. Zawsze sprawdzi się też przytulanka. Strzałem w dziesiątkę będzie też zabawka modna, nawiązująca do filmowego hitu czy popularnej bajki dla starszaków. Zabawki, które wywołają uśmiech na twarzy 5 latka to też te w pełni praktyczne, jak lornetka, lupa odkrywcy, kompas, ale też pierwszy tablet, bezprzewodowe słuchawki albo praktyczny stoliczek montowany do samochodowego fotelika na czas podróżowania.

Weź pod uwagę rozwój dziecka

Nie da się ukryć, że nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty, jeśli weźmiemy pod uwagę wszechstronny rozwój małego dziecka. 5 latek nabył już liczne umiejętności, które właśnie teraz może usprawniać. Przecież już niedługo pójdzie do szkoły, warto, by ćwiczył zdolności manualne czy tzw. małą motorykę. Warto wpływać też na jego skupienie, koncentrację uwagi, procesy zapamiętywania czy umiejętności w zakresie komunikacji z otoczeniem. W tym celu najlepsze będą zabawki montessori, które określa się mianem tych edukacyjnych. Wśród tych najlepszych wymienić można chociażby puzzle, układanki, planszówki, klocki, rozmaite konstrukcje, liczydła czy kostkę Rubika. Dobrym pomysłem są również zabawki „zrób to sam”, w tym wszelakie wyklejanki, wyszywanki bądź proste do przeprowadzenia eksperymenty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here