prezent dla dziecka
fot. Pixabay.com

Nie masz pomysłu na prezent dla 2 latka? Chcesz, by podarunek wywołał szeroki uśmiech na twarzy malucha, ale jednocześnie wspierał jego wszechstronny rozwój? Nie wątpimy, że w czasach, w których sklepowe półki aż uginają się od wszelakich zabawek, wybór tego najlepszego gadżetu może stanowić nie lada wyzwanie. Zanim wybierzesz się na zakupy, odpowiednio się do tej wyprawy przygotuj. Sprawdź, jakie zabawki dla dziecka sprawdzą się najlepiej na drugie urodziny.

Co brać pod uwagę, wybierając prezent na urodziny dla 2 latka?

Doskonale wiemy, że sezonowe trendy cieszą się największą popularnością, a każde dziecko wprost marzy o zabawce, która nawiązuje do ulubionej bajki. Niestety, priorytetem nie może być moda, chociaż ta też ma znaczenie, patrząc na indywidualne zainteresowania malucha. Najważniejsza jest jakość, jeśli uwzględniamy prezenty urodzinowe dla 2 latka. Nie ma wątpliwości, że wyjątkowy prezent dla malucha to wymarzona zabawka. Oczywiście możemy ją wręczyć, ale przy zakupie warto sprawdzić kilka parametrów technicznych:

  • czy producent potwierdza jakość certyfikatem?
  • czy na etykiecie podany jest skład zabawki?
  • czy podane są informacje w zakresie przeznaczenia zabawki?
  • czy producent określa wiek dziecka, zgodnie z którym przeznaczona jest zabawka?

To tylko kilka pytań, na które trzeba znać odpowiedź. Niestety, zabawki dla dziecka są bardzo często wątpliwej jakości, a nie każdy interaktywny gadżet wykonany jest z należytą precyzją. Odrzucać należy zabawki, które zawierają małe albo ostre elementy. Zabawka, która jedynie świeci i gra, również nie powinna być celem naszego zainteresowania.

Warto pamiętać, że zabawka ma pobudzać wyobraźnię, tylko wtedy nie znudzi się dziecku i będzie wpływać na jego rozwój. To właśnie dlatego zaleca się na prezent dla 2 latka zabawki kreatywne.

Wybierając prezent na urodziny dziecka, trzeba uwzględnić indywidualny etap jego rozwoju oraz preferencje. Nie da się ukryć, że chociaż istnieją zabawki uniwersalne, to bardzo często dostępne są te typowe dla dziewczynek oraz zabawki dla chłopców. Wszystkie muszą być dobrane pod względem wieku – zabawka dla starszaka raczej nie zainteresuje roczniaka, ponieważ dziecko nie będzie umiało z niej korzystać. Prezent na roczek nie będzie zaś trafiony dla przedszkolaka, bo będzie zwyczajnie nudny.

prezent 2 latka
fot.Pixabay.com

Pomysły na prezenty na 2 latka

2 latek to już naprawdę rezolutne dziecko, chętne poznawania świata. Nabyło podstawowe umiejętności, a teraz musi je usprawniać. W tym przypadku świetnie sprawdzą się zabawki montessori, dzięki którym może odbywać się nauka poprzez zabawę przy jednoczesnym wspieraniu samodzielności malucha. Wśród najlepszych zabawek montessori wyróżnić można wszelkie układanki, klocki, zabawki drewniane, liczydła, puzzle, tablice manipulacyjne.

Stawiać można także na pierwsze zabawki kreatywne jak kolorowanki, nawlekanki, wyklejanki, grube kredki i inne akcesoria do rysowania czy malowania. Tutaj strzałem w dziesiątkę będzie też tablica kredowa albo ta magnetyczna. Każdy 2 latek uwielbia znikopis.

Doskonały pomysł na prezent dla 2 latka to też wszelakie instrumenty muzyczne – najlepiej, jeśli wykonane są z drewna. Sprawdzą się też zabawki ogrodowe oraz różnego typu jeździki, a nawet pierwszy rowerek.

Uniwersalną zabawką będzie zawsze przytulanka – maskotka imitująca głównego bohatera ulubionej bajki może stać się najlepszym przyjacielem malucha.

prezent na urodziny dla 2 latka
fot. Pixabay.com

Dobrym rozwiązaniem jest również wręczenie dziecku prezentu praktycznego. Warto podpytać rodziców, czego maluch potrzebuje. Mogą to być kolorowe ubranka dla dziecka albo element wyposażenia jego pokoju. 2 latka to odpowiedni wiek na korzystanie z własnego stoliczka edukacyjnego, mini biurka albo większego łóżeczka. Świetnym pomysłem jest też bajkowa pościel, przytulna lampka nocna czy różnorakie ozdoby ścienne. Coraz większą popularnością cieszą się zabawki typu hand made, tworzone przez lokalnych artystów ręcznie. To produkty niepowtarzalne, które mogą stanowić piękny dodatek dekoracyjny albo symboliczną pamiątkę drugich urodzin dziecka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here